Kilka słów o mnie

Jestem jeleniogórzaninem od urodzenia. Zwolennikiem sportowego wychowania dzieci i młodzieży.

Podziel się z innymi

| |

Wodnik czy S Z K O D N I K ?

2016-08-08 17:06
Miało być wakacyjnie, ale w ostatnią niedzielę moja ulubiona miejska spółka zafundowała nam "dzień spragnionego mieszkańca". Przez blisko 6 godzin upału i przebywania w domach mieszkańców jednego z cieplickich osiedli, "Wodnik" postanowił, że nauczy nas cenić fakt, że wogóle wodę dostarcza i nie poinformował nas o jej braku, nie podstawił beczkowozu a na koniec puścił z kranu brazowo-błotnistą breję, która wg. niektórych z obserwatorów miała być substytutem płynu z mikroelementami oraz dostarczyć spragnionym elektrolitów. Spółka "Wodnik" znana jest z tego, że jest znana oraz z cen wody, które wypomniał jej ciekawy biuletyn zwany "Odważnikiem"https://www.facebook.com/Odwa%C5%BCnik-Nowa-Jelenia-G%C3%B3ra-155960871495253/?fref=ts.
Patrzę na poczynania "Wodnika" i czekam, kiedy wreszcie jeleniogórzanie zaczną na serio korzystać z deszczówki i pobierać wodę z rzeki, bo jak wiadomo wodnik mając wodę może mieszkanców mieć w miejscu skąd bynajmniej ona nie wypływa.

Prócz ewidentnego wkurzenia na tzw. "rzetelną infomację", którą można było usłyszeć po wykręceniu numeru pogotowia wodociągowego, wielu z nas zrzyma się również na to co płynie po awarii, bo Wodnik karze nie tylko za to płacić jak za burbona lub whiskey, ale również za to co stanowi objętościowy odpowiednik tłoczonej cieczy zlewany do ścieków. Czy ktoś w tej spółce słyszał kiedykolwiek o tzw. "zarządzaniu wyjątkami krytycznymi"?! Czy prócz umiejętnego rozdmuchiwania taryfy do granic obywatelskiej wytrzymałości celem sfinansowania pożyczek dla zaznajomionych (komu?) podmiotów, moglibyśmy wreszcie liczyć na podmiotowe traktowanie mieszkańców, a nie upadających spółek córek z puli tych umiejętnie zarządząnych?!

Kiedy wreszcie w naszym mieście nastąpi zruzumienie, że spółki miejskie powinny działać na rzecz mieszkańca, a nie traktować każdego z nas jak klienta zewnętrznego?! Mieszkaniec musi być klientem wewnętrzym i najważniejszym. Nie interesują go układy i kto zasiada w radach nadzorczych, które są w nich potrzebne jak dziura w moście. To, że kodeks spółek handlowych wymaga ich powołania nie oznacza, że za zasiadania w tych organach trzeba pobierać wynagrodzenie. Jest wielu mądrych, wykształconych mieszkanców, którzy w radach zasiedliby z życzliwości do miasta, a nie dlatego, że prezydent postanowił wynagrodzić wierną gwardię synekurą.

Niestety, w proteście nie możemy zacząć wody nie pić, nie prać i nie podlewać. W proteście musimy nacisnąć swoich radnych, aby prezydentowi tak uprzykrzyli życie, jak "Wodnik" nam podnosi ceny. I nie obchodzą mnie koalicje radnych, ich obiecane wiceprezydentury, bo są oni od tego w radzie, jak woda od płynięcia z kranów. A płynącą z kranu breję polecam wypić prezesowi Wodnika, który na brak kasy na opłacenie faktur "swojej" firmy pewnie nie narzeka. Może taka kuracja, która na bank okaże się oczyszczająca, wpłynie również na lepsze myślenie.

Galeria


Komentarze

dadek1 @ 78.9.146.*

wysłany: 2016-08-08 19:37

Jest PAN dyletantem i POPULISTOM

A szczególnie POPULISTOM!!!
T.Ż.

Dzidek @ 78.88.137.*

wysłany: 2016-08-08 20:26

Za wodę np. w Cieplicach po awariach, czy deszczach "Wodnik" powinien stracić rację bytu.

Wypada, że nic się nie zmieniło"u Wodnika" i mnie często zdarzało się nalewać do wanny to "coś" z 3-go obrazka.
Tylko malutkie dziecku udawało się oszukać, że to darmowa "kąpiel borwinkowa".

Teraz to się nazywa populizm (?)


W rzeczy samej Panie Dzidku, w rzeczy samej.
Z dyletanckimi pozdrowienami ;).
Populista Tomasz

Anna @ 94.254.253.*

wysłany: 2016-08-08 20:32

A ja zgadzam się z p. Żukiewiczem, że spółka miejska nie powinna zarabiać na swoich mieszkańcach, bo nie do tego ją powołano. Awarie się zdarzają i będą zdarzały, ale w takich przypadkach pracownicy spółki miejskiej powinni poinformować okolicznych mieszkańców o przewidywanym okresie bez wody, zaraz powinny podjechać beczkowozy z wodą, a opłata za wodę po awarii powinna być nie naliczana. To była niedziela, większa liczba osób spędzała czas wolny w domach , zaplanowane były spotkania rodzinne i ze znajomymi i nikt się tym za bardzo nie przejął.


Pani Aniu,
kobieca przenikliwość i zmysł obserwacji mogę podziwiać. Pani miejsce jest tuż obok prezesa Jastrzębskiego :).
Z ukłonami,
Tomasz Żukiewicz

Ratownik @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-08-08 22:43

To dlatego prawie całe , Cieplice korzystały z Term ;)


Aaaa, widziałem Pana ;). Tego dnia byłem w Termach w godzinach 7.30-9.10. Potem pozostała tylko susza w kranikach. Całe szczęście, jako reprezentant rodziny zdażyłem się dwa razy wykapać.
Ma się to szczęście ;)
Z pozdrowieniami,
Tomasz Żukiewicz

Mir @ 78.88.138.*

wysłany: 2016-08-09 00:40

Gdyby tak Pan zamiast pisać, czytał, byłoby łatwiej. O awarii można było przeczytać na fp Wodnika oraz na kilku portalach. Ale po co czytać, prawda?

Ustalmy jedno: ja nie muszę czytac żadnych portali, włączając w to JG24. Spółka oferująca swoje usługi M U S I za to zawiadomić mnie o każdej awarii. Czy jest trudne puszczenie po osiedlu dwóch pracowników z wiadomościami dla ludzi, którzy w niedzielę są w domu?! Ci sami ludzie mogli nawet porozklejać wiadomości. A beczkowóz miałem sobie też "przeczytać" na jakims portalu. Bo zostało przecież tylko pobliskie Tesco. A może właśnie o to chodziło. Przecież Tesco też musi zyć i sprzedać odpowiednia ilośc napojów. Tym sposobem myslenia , Drogi Mirze, daleko nie Pan nie zajdzie. I niech Pan mi nie wmawia, że "Wodnika" nie stać na takie proste rzeczy. Stać, ale jeszcze musi się chcieć i trzeba mieć do tego elementarną wiedzę z dziedziny zarządzania, która jest właściwa każdemu dobremu gospodarzowi, nie tylko absolwentom kierunków uniwersyteckich.

Tomasz Żukiewicz

70+ @ 94.254.241.*

wysłany: 2016-08-09 09:39

A co ze starszymi osobami, które komputerów nie mają, nie mówiąc o czytaniu jakiś portali? Uśmiałem się po pachy czytając komentarz mira. Czyżby był uzależniony od internetu? Ludzie młodzi na co dzień pracujący przy komputerach w niedzielę odpoczywają i nie mają ochoty spędzać czasu na czytaniu portali i ślęczeniu przed komputerem.


O tych nie musimy myśleć, a swoje 70 + mają na własne życzenie... Kiedyś pisałem o tym, że Jelenia Góra nie jest miastem dla starszych ludzi. I zaczyna to być jej ponurą rzeczywistością.

Mir @ 78.88.138.*

wysłany: 2016-08-09 16:24

Panie Żukiewicz, Pan nic nie musi. Wykazać się rozsądkiem i dobrą wolą również. Za to może Pan pisać, co się panu podoba, także bzdury.


Panie Mirze,
Moja dobra wola jest taka: niech każdy zajmie sie tym, co do niego należy i wtedy nie trzeba będzie pisać bzdur. Proponuję, aby uwiarygodnił Pan/Pani swoją osobę, jako mogącą oceniać bzdruność lub nie i ujawnić swoje nazwisko z imieniem, a wtedy każdy bedzie mógł przekonać się o jakie bzdury chodzi. Zaletą pisania pod pseudominami, nickami i przydomkami jest to, że można pisać każdą bzdurę- prawda? Taka tania odwaga mnie nie przekonuje, bo pisać każdy może i pole komentarza przyjmie nawet największego "madralę" schowanego za nickiem mającym pokazać nieco inną rzeczywistość. A na razie, skoro tyle nas dzieli, swoje rewelacyjnie trafne spostrzeżenia proszę przekazać gdzie indziej. Proponuję zarząd Wodnika - może otrzyma Pan/Pani talon na bezpłatną porcję wody z mikroelementami.
Powodzenia.
Tomasz Żukiewicz

soclib @ 31.0.126.*

wysłany: 2016-08-10 10:06

Po pierwsze woda śmierdzi bagienkiem.
WODNIK firma dla "rodziny" i swojaków.
Prezes podobno do nieruszenia ,ale jak jak ruszą to jelonkę zaleje .
Miasto nieudaczników ,segregacja śmieci leży, burzówki zapchane ,woda górska a śmierdzi ,w Castoramie smród od oczyszczalni ,światła źle działają,piraci za kierownicą zabijają pieszych .
Czas na zmiany .


Pewnie dużo tu racji. A ja mam nadzieję, że młodzi wezmą się do roboty (wyborów)i zmienią tę naszą Jelenia Górę na lepsze. Prezes jest nie do ruszenia? Własnie, to jest nasza tragedia. Stanowiska nie sa obsadzane fachowcami, ale ludźmi, którzy są w układach. a układy ruszyć trudno- a może nie...?
Pozdrawiam,
Tomasz Żukiewicz

Hmmm @ 94.197.121.*

wysłany: 2016-08-10 23:05

Niech . Ludzie chwalą dzień , 😒w którym ?😞nie widzieli to co ja widziałem 😒.

Hmm @ 94.197.121.*

wysłany: 2016-08-10 23:10

****ćć szmalec kilka kół za przyszłość , masakra , 😒

Hmm. @ 94.197.121.*

wysłany: 2016-08-10 23:18

Nie wie czy ? Płakać!
Śmiać nie ma z czego:(
Ale to dramat.

Karkonosz 55 @ 94.197.121.*

wysłany: 2016-08-11 00:09

13 sierpnia Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie chce również otworzyć Szlak Siedmiu Wzgórz - nową trasę turystyczną wytyczoną wokół wsi, prowadzącą m.in. do Czerwonej Jaskini. Patronami Szlaku są Manfred i Jan Tkocz, mieszkańcy Zachełmia, miłośnicy alpinizmu, którzy zginęli na Grossglockner w Austrii w 2010 r. W budowie Szlaku pomaga Gmina Podgórzyn.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 - scena stanie na głównej drodze przebiegającej przez wieś, tuż za placem zabaw. Do górnej części wioski będzie można jednak bez przeszkód dojechać objazdem (lub przez Przesiekę), dla gości przygotowano też wygodne parkingi.

Zachełmie (dawniej Saalberg) to jedna z najmniejszych wsi gminy Podgórzyn. Mieszka w niej zaledwie 370 osób - i prawie co dziesiąty jest członkiem lokalnego stowarzyszenia, które organizuje imprezę. Jego prezes Krzysztof Szwałek przekonuje, że 13 sierpnia warto pojawić się we wsi.

- Chcemy połączyć tradycyjną, wiejską biesiadę z wyjątkowym festynem historycznym. Zebraliśmy mnóstwo ciekawych materiałów dotyczących wsi, które chcemy pokazać na wystawie. Nakręciliśmy też kilka bardzo ciekawych rozmów z najstarszymi mieszkańcami Zachełmia. Ich opowieści są fascynujące – przekonuje. - Starsi ludzie mówią nie tylko o tym, jak tuż po wojnie mieszkali pod jednym dachem, z Niemcami, ale także o hucznych wiejskich imprezach, w trakcie których latały sztachety i o znanych Polakach, którzy odwiedzali wieś. Ile kosztuje pensjonat , Sarnak?. Ile kosztuje Pensjonat . Lawendowe .W? Ile kosztuje pensjonat Róża .wiatrów 😔oleodrukiem ✌️.kupić wasze śmieciowe życie to błachostki 😳.

Wrona 55 @ 94.197.121.*

wysłany: 2016-08-11 00:17

Tosię Pedały poczytały . I od samolotowych 😮👽wypadków podembiały🚿

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: