Kilka słów o mnie

Jestem jeleniogórzaninem od urodzenia. Zwolennikiem sportowego wychowania dzieci i młodzieży.

Podziel się z innymi

| |

The eagle has landed

2016-09-12 10:47
Tak zatytułował swoją karykaturę dotyczącą katastrofy pod Smoleńskiem belgijski dziennik Gazet van Antwerpen 14.04.2010 r. Redaktor naczelny nie zamierzał przepraszać, bo według niego rysunek nie zawierał treści rasistowskich i nie naruszył dóbr osób prywatnych... Karykatura miała być śmieszna chyba przez nawiązanie do powieści Jacka Higginsa, ale nie była... No przynajmniej nie dla mnie. Napisałem wtedy mail do autora, taki pełen oburzenia, wściekły i bezsilny zarazem, że tak naprawdę nie mogę obronić nikogo, kto był na pokładzie.

Miałem okazję znać osobiście o. Józefa Jońca - pijara (https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Joniec) i może przez to ta katastrofa jest mi nieco bliższa.

Po kilku latach od katastrofy wybrałem się z rodziną na "Smoleńsk". Z ciekawości i trochę z... przekory. Z pewnością miło mnie rozczarował w kwestii walorów technicznych, animacyjnych (mały budżet). Co z warstwą fabularną? Wbrew zapowiedziom niektórych komentatorów, nie dostrzegłem tam politycznej agitacji, manipulowania ludzkim bólem i cierpieniem. Za to film z pewnością ma walory poznawcze. I choć część znajomych nie może się nadziwić, że osoba "tak wykształcona" poszła na ten film (jako les enfants du siècle zamieściłem post w mediach społecznościowych). Dziwi mnie, że o filmie często wypowiadają się osoby, które nie mają żadnego pojęcia o nim, bo go po prostu nie widziały. Dziwi mnie, że również akurat w tym konkretnym przypadku ten film jest passé, za to nikt nie widzi problemu w oglądaniu ekranizacji rzezi, wojen, stosów, gwałtów i przemocy i deliberowaniu nad ich implikacjami, politycznymi proweniencjami i oddziaływaniu na historię. Podobno polecanie filmu jest nabijaniem kabzy twórców, robieniem kasy na cierpieniu ludzi. A ja pytam - czy wstęp do kina był kiedykolwiek za darmo, czy nie płaciliśmy za wstęp na "Potop" , "Hubala", "Bitwę o Midway" etc. ? Dlaczego nie wolno mi mieć wątpliwości i zadawać pytań akurat w tym przypadku ? Czy, kiedy chę prawdy, wszystko muszę znajdować (jak mnie odesłał znajomy z facebooka) na stronach TVN ? Oglądam wszystkie telewizje min. TVN i Trwam (minimaksowa teoria gier), żeby móc wyciągnąć S W O J E wnioski. Nikt nie musi myśleć za mnie. Dlaczego mam milczeć i uznać za tabu podejście państwa do tej sprawy ? Właśnie to podejście potęgowało ból i cierpienia, a nie nakręcenie filmu i oglądanie go w kinach. Państwo nie sprawdziło się zupełnie. O tym mogą opowiedzieć dużo rodziny ofiar. Bo wszyscy, a przede wszystkim rodziny ofiar katastrofy, mają absolutne prawo do wiedzy i szacunku, a tego zabrakło. Zresztą jestem pewnien, że optyka problemu zmieniłaby się diametralnie, gdyby chodziło o męża, żonę , kogoś z rodziny tych, którzy dbają dzisiaj tak zaciekle o spokój poszkodowanych.

Z obecnymi naciskami na bojkot filmu jest podobnie jak w kwestii filmu "Ksiądz" (1994) - były sugestie, by zbojkotować film i poszedłem do kina. I nawet, odważyłem się mieć własne zdanie na temat samego filmu i problematyki, której dotykał...

Wnioski po obejrzeniu filmu?

- Film w swojej warstwie artystycznej nie rozczarowuje, ale mógłby być z pewnością lepszy.
- "Smoleńsk" jest dobry pod względem narracji, napięcia - nie można się na nim nudzić.
- Obraz ukazuje mi znaną prawdę, że nie potrafimy chronić prawdy o sobie, choćby była gorzka, nieprzyjemna. Nie potrafimy zadbać o swoich obywateli.
- Film stawia wiele pytań i nie udziela prostych, jednoznacznych odpowiedzi. I podoba mi się to, że samemu można poszukać ich w sieci i w...sobie.
- Film uznaję za niezły. Uważam, że powinniśmy pamiętać o faktach historycznych takich jak katastrofa smoleńska.

Dlatego spokojnie mogę polecić każdemu bez względu na sympatie polityczne i światopogląd. Aha, jeszcze jedno! Mogą mieć Państwo własne zdanie na temat samego filmu i możliwosci obejrzenia go w kinie ;)!

Komentarze

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-12 12:36

Gdy w Katyniu mordowano polską elitę, państwo polskie nie istniało. Dnia 10 kwietnia 2010 roku istniało tylko teoretycznie. A więc też nie istniało. Istnieje teraz? Katastrofa smoleńska mówi mi, że nie!

A w Heliosie nie ma plakatu do filmu "Smoleńsk"!!! Przypadek?

No, ale jak z "pancernej brzozy" zrobić papier?


Oto jest pytanie ...
T.Ż.

sas do lasa @ 83.30.246.*

wysłany: 2016-09-12 13:00

Zgoda.nie państwo a ludzie winni.Jeżeli pokazał pan Krauze ,kto zaprosił na pokład wszystkich dowódców sil zbrojnych-jedyny przypadek w historii świata -ujawnił rozmowę bliźniaków ,ile razy prezydent był w Katyniu przed katastrofą,i dlaczego w kokpicie oficjele zrobili piknik ,pokazał rozmowy pilotów tuż prz ed katastrofą ,to też pójde.


A tu zgadzam się z teza, że spektrum mogłoby być szersze.
T.Ż.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-12 13:04

Panie Tomaszu nie udało mi się znaleźć wydania Gazet van Antwerpen z dnia 22 marca br., żeby stwierdzić , czy gazetka dalej trzyma „ dowcipną „ linię redakcyjną .

I czy zamachy w Brukseli równie dowcipnie skwitowała np. „ „rozrywka „ inna niż w Disneylandzie „ ???

I rozrywka darmowa , w przeciwieństwie do wzmiankowanego parku rozrywki .

No cóż , specyficzne poczucie humoru / ? / ma ta gazetka , jak na mój gust .


Drogi Widzu,
To nie poczucie humoru, a taki dans macabre w perwersyjnym wydaniu.
Nie wiem, jak tam z reakcją na zamachy w Brukseli, ale chyba dopiero wtedy autor mógłby dostrzec czym jest naigrawanie się z tragedii.
Bo czy ktoś chce czy nie, katastrofa smoleńska była tragedią niespotykaną.
Z pozdrowieniami,
Tomasz Żukiewicz

soclib @ 5.172.237.*

wysłany: 2016-09-12 13:57

Jeżeli bawi się Pan w krytyka filmowego to może Pan oglądać chałturę.
Szkoda mi czasu i nerwów .


Dzien dobry,
nie bawię się i nawet nie pretenduję, bo to byłoby śmieszne.
Z reguły piszę spontanicznie.
Ale przyzna Pan/Pani, że super jest mieć dowolność i po prostu sobie na film nie pójść?
Ja to lubię.
Trafiłem na "Smoleńsk", bo CHCIAŁEM i to sobnie cenię najbardziej.
Może, gbybym skupił się bardziej na narracji w rytmie politycznym mógłbym nie wytrzymać.
Ale skupiwszy się na wątkach ludzkich nie mialem takiego problemu.
Czego i Panu/Pani życzę, bo przyznaję, że polityka potrafi byc wkurzająca.
A wtedy i czasu i nerwów rzeczywiście szkoda.
Z ukłonami,
Tomasz Żukiewicz

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-12 14:50

Panie Tomaszu , ja chciałbym , podobnie jak sas do lasa @ 83.30.246.*
zapytać Pana , czy Pan Krauze pokazał , jak brzoza , zwana czasami nienaukowo może , raczej z uwagi na wyjątkowe właściwości fizyczne , pancerną lub smoleńską , obcina skrzydło Tupolewa oraz nie przewraca równie pancernego smoleńskiego płotu :
http://niezalezna.pl/60725-dunski-naukowiec-publikuje-film-ws-smolenska-porownaj-fakty-wlacz-myslenie /
Czy Pan Krauze pokazał wszystkie cztery / !!! / próby lądowania ?
A wcześniej , jak przy wchodzeniu do samolotu , wszyscy , którzy mieli wypastowane buty lub jedli kiełbasę, byli rewidowani , bo przyrządy „ wykazywały „ …?
I czy Pan Krauze pokazał , jak polscy specjaliści , ramię w ramię ze specjalistami miejscowymi , starannie przekopywali na metr w głąb i równie starannie przesiewali …?Podobne pytania w formie papierowej lub e-maila proszę łaskawie kierować do mnie na berdyczowski adres - niewiem@nierozumiem.pl ;)

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-12 15:26

Na filmie widać, jak
"polscy specjaliści , ramię w ramię ze specjalistami miejscowymi , starannie..."
pochylali sie nad każdym kawałeczkiem samolotu, bo jak wiadomo, tylko tak można było odgadnąć, co rozerwało tutkę na tysiące drobniutkich kawałków i rozrzuciło je na takim obszarze.

Brakuje tylko gestu "like" radzieckiego mołojca rozbijającego łomem jedno z okienek roztrzaskanego samolotu. Krauze sie wystraszył?

sas do lasa @ 83.30.246.*

wysłany: 2016-09-12 15:43

Pytam dalej.Czy film pokazał dlaczego nie polecieli ,PAn Antoni Maciarewicz ,obecny prezydent ,szefowa kancelarii premiera ,,minister sprawiedliwiości i służb specjalnych,Sasin i inni wybitni działacze obecnej 4 RP.?A to co było po wypadku ,jest do zbadania i nie mnie ma nic do przyczyny zamachu, wg pisowców.

Film wielu rzeczy nie pokazał. ale myslę, że to nie rola filmów, aby dochodzić do sedna rzeczy.
Film fabularny sam w sobie dokumentem nie jest i nic tego nie zmieni.
Mnie postawił kilka pytań, których wcześniej sobie stawiałem.
T.Ż.

LOL @ 78.88.146.*

wysłany: 2016-09-12 16:35

Niezły film ? Przepraszam, ale chyba Pan nie widział niezłych filmów ;)


Degustibus non disputandum est. Trochę pisałem o filmach, które obejrzałem i oglądam ;).
Dodam, ze jeżeli ktoś szkua fabuły godnej Jamesa Bonda, to trafi w nie ten klimat.
TOM

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-12 17:29

do : sas do lasa @ 83.30.246.*

Zadaje Pan / Pani , pytania , jak się domyślam retoryczne .

Ja, mimo ich „ retoryczności „ nie znam odpowiedzi , dlatego zapytam sas do lasa @ 83.30.246.*, dlaczego ?

I jeszcze , dlaczego nie polecieli : premier , marszałek Sejmu , minister MON , szef służb specjalnych itd. z tzw. III RP ?

I dlaczego to , kto i dlaczego nie poleciał , ma wyjaśnić Pan Krauze w filmie fabularnym ?

A może , żeby zaspokoić ciekawość sas do lasa @ 83.30.246.* , film powinien zająć się np. posiadaczami telefonów z poniższej listy :

https://ksiazkatelefonicznaonline.wordpress.com/


Jeżeli taki film powstanie , to wybiorę się wspólnie go obejrzeć z sas do lasa @ 83.30.246.* !!!

ksenna @ 159.205.112.*

wysłany: 2016-09-12 20:31

Odszkodowania za katastrofę to skandal. Nikt nikogo nie zmuszał do lotu. Zwykłe wyłudzenia pieniędzy z naszych podatków. Rolnicy nie mają gdzie sprzedać płodów rolnych przez politykę PiS. Mamy piękne rządy. Wszystko żeby jednego małego człowieczka zadowolić. Film za niedługo puszcza w tv za darmo i będą błagać żeby go koś obejrzał.


Ksenno,
prawdę mówiąc politykę pozostawiam politykom, bo polityk ze mnie marny (jak pokazały oststnie czasy).
Poza tym, chyba każdy film czeka los podobny? Najpierw kina, potem dvd, a potem tv w różnych odmianach...
Pozdrawiam luźno,
Tomasz Żukiewicz

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-12 20:40

ksenna @ 159.205.112.*, działa , jak …natura chciała .

Przynajmniej u mnie zaczyna działać …lecę :) !

PS .
A kto zmusza do lotów innych , którym w razie czego się odszkodowania wypłaca ???

PKS , PKP , korporacje taksówkowe ???

zBIGs @ 78.88.136.*

wysłany: 2016-09-12 20:57

Czy może Pan również zrecenzować tak wnikliwie film National Geographic:"Katastrofa w przestworzach: Śmierć prezydenta"- dostępny m.in na YouTube?

zBIGsie Szanowny,
Jak obejrzę to się wypowiem.
A czy wnikliwie...
Z góry uprzedzam, że czekając na stanowisko typu: "tak, był zamach" lub "nie, zamachu nie było" srodze się Pan zawiedzie na mojej wnikliwości.
Z prześmiewczej treści komentarza domyślam się, że uważa Pan, żem przekonany na co najmniej 100 % co do tezy zamachowej?
No i tu muszę Pana rozczarować.
Nie o tym piszę i co do słuszności tej tezy wypowiadać się nie zamierzam.
Staram się zwracać uwagę na istotne według mnie kryteria wolności obywatelskich, a nie szukać tanich sensacyjek.

Z ukłonami,
Tomasz Żukiewicz

Buniek @ 176.111.152.*

wysłany: 2016-09-12 22:37

Szanowny Panie Tomaszu ten JEDEN rysunek jakiegoś „belgusia” to odpowiedz na naszych STO „przyjaznych” gestów w stosunku do „brukselki”, którą ciągle chcemy doić (o tym jaka ta "Bruksela", a nawet cała Unia zła może pan znaleźć w naszych mediach mnóstwo materiału). Co do filmu, to trzymam się rady proboszcza, który radził mi czytać tylko wybitne książki bo na dobre to szkoda życia. Dlatego oglądam tylko filmy które rzeczywiście mogą mnie zainteresować. Film „Smoleńsk” ma tylko wymiar polityczno-agitacyjny więc niczego dobrego (w wielu aspektach) nam nie przyniesie, zaś mnie osobiście może tylko zbulwersować, a to szkodzi zdrowiu. Wyjaśnienia pana Sikorskiego do mnie docierają i warto przeczytać jego ostatni wywiad. Wracając do Onetu, to jako, że pan coś z biznesem ma coś wspólnego, polecam blog pana Piechocińskiego. Otóż napisał, że wg projektu budżetu na przyszły rok: dochody z cła wyniosą 3 mld 720 mln zł, co oznacza 18,2 proc. wzrost w stosunku do prognozowanego wykonania w 2016 r., wpływy z podatku CIT mają dać 28,6 mld zł (+9,6 proc. rdr), wpływy z podatku od wydobycia niektórych kopalin Mają wynieść 1 mld zł, a z podatku od niektórych instytucji finansowych – 3 mld 937 mln zł, tj. o nieco ponad 15 proc. więcej niż prognozowane wpływy z tego podatku w br., dochody z akcyzy mają sięgnąć 69 mld zł, co oznacza 5,7-proc. wzrost w stosunku do prognozowanego wykonania w 2016 r., zaś dochody z podatku VAT mają w 2017 r. wynieść 143 mld zł, czyli o 10,9 proc. więcej niż prognozowane w tym roku. W związku z powyższym, mając na uwadze, że zawsze podatki płyną z prowincji do stolicy (a my to przecież prowincja) mam pytanie: Jak takie skokowe zwiększenie podatków wpłynie na nasz lokalny rynek?

Szanowny Panie Buńku,

Trudno mi się połapać w tym natłoku danych i definicji ;). Odniosę sie zatem tylko do wybranych tez:
1. Słusznie czyni Pan słuchając proboszcza. Ocenność "wybitności" jest zaletą demokracji. Co dla jednych ciekawe, dla drugich jest szmirowate i chałturzaste.
2. Nie zgodzę się z tym, że "Smoleńsk" ma wymiar jednynie polityczno-agitacyjny. Ale przyznaję, że wpisuje się w nurt polityki martyrologicznej i tak postrzegany może odstraszać.
3. Bruksela to nie cała Unia Europejska ;), prawda?
4. Nie wróżę z fusów, a już tym bardziej z wypowiedzi p.Piechocińskiego więc wpływ zwiększenia skokowego zwiększenia podatków na lokalny rynek muszę pozostawić makro i mikroekonomii zajmującej
się tym problemem. A zdroworozsądkowo - nikt nie lubi zwiększania podatków więc im mniej obciążeń, tym lepiej dla nas, lokalesów.

Z pozdrowieniami,

Tomasz Żukiewicz

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-13 06:57

Panie Buniek!

Dawaj Pan tytuły tych wybitnych filmów,

które żeś Pan obejrzał!

Nie bądź Pan "rura" i nie pękaj Pan!

Bedzie dobry uczynek!

Aris @ 83.30.104.*

wysłany: 2016-09-13 08:15

Panie Tomaszu jedni nie idąc na film wypowiadają o nim swoje racje, a inni nie chodząc na spektakle każą je odwoływać, ot Polska właśnie. Wolność to jest coś co wielu uwiera, strasznie smutno jak blisko nam do wschodu nie tylko geograficznie, ale i mentalnie.
PS tak z ciekawości, był pan może na filmie "historia Roja"? film potrzebny ale treść i warsztat żałosny.

Szanowny Arisie,
No właśnie o wolności piszę, którą lubimy sobie odbierać ;).
Nie byłem na tym filmie i raczej go nie obejrzę. Okazuje się, że im starszy jestem, tym pewne obrazy docieraja do mnie ze zwielokrotnioną siłą wyrazu. "Życie jest piękne" czeka na płycie już prawie 10 lat. Widziałemm raz i na drugi wciąż nie mam odwagi.

Pozdrawiam,
Tomasz Żukiewicz

Inny Wymiar @ 92.40.248.*

wysłany: 2016-09-13 13:53

Tyle , prawdy pośród kłamstw, Ci co kłamali nigdy sie nie uśmiechną szczeże , ich oczy , spojrzenie nie Będą , Krystaliczne , spójrzcie im prawdy w oczy , a wyczytacie , scenariusz .Wypowiedziane słowa przenoszą się na czyny , chęci i sugestie wplątując ich w scenariusz wyżej . Lecz Inny wymiar , bo takowy istnieje to ich świadomość , czytana , pisana i wypowiadana .

sas do lasa @ 83.7.227.*

wysłany: 2016-09-13 14:39

Otóż problem dla ekipy nocnej zmiany wielki i być może nieprzyjemny.Nie przewidzieli ,ze prosty człowiek , ,chce jasnych odpowiedzi i działań ,jak to było z 500 plus.Jeżeli pan Krauze nie pokazał dokładnie sposobu podłożenia bomb w samolocie ,to wzbudził u prostego ludu zwątpienia-był ten zamach czy nie był.Czyli klęska prezesa.Nalezy więc zbierać kesz na druga część filmu ,w którym te karygodne zaniedbanie zostanie naprawione.A podkładaczem powinien być aktor ,ten od Bonda.

Buniek @ 176.111.152.*

wysłany: 2016-09-13 15:28

Do AS @ 109.241.118.*: wypraszam sobie "niegrzeczne" odzywki "Nie bądź Pan "rura". Szanowny panie Tomaszu dziękuję za odpowiedz i proszę o zwrócenie uwagi na to jak zachowują się niektórzy goście na pańskim blogu. W skali międzynarodowej podobnie zachowują się nasze tzw. patriotyczne media. Zaczyna się od drobnego np.: ”rura”, a w efekcie premier kraju zostaje „kartoflem”, jest wyśmiewana flaga i godło, a nawet nieszczęście dotykające cały naród. Jest rozwiązanie. Należy reagować od razu i chamstwo dusić w zarodku i nie tam gdzieś daleko ale tu na miejscu. (W sprawie „kartofla” podobny apel do MS wystosował przewodniczący Kongresu Polonii Niemieckiej). Tak jest lepiej. Co do pana Piechocińskiego to jego tekst jest wynikiem analizy dokumentu rządowego i w tym kontekście absolutnie się z panem zgadzam że „im mniej obciążeń, tym lepiej dla nas, lokalesów.


Ta "rura" to chyba aluzja do skeczu
https://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY ok. 4.10 min. ;)
więc to chyba taka zaczepka była...

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-13 17:59

Szanowny Panie Buniek , chciałbym Panu przedstawić tekst , który poddaje , moim skromnym zdaniem , pod pewną wątpliwość ,jakość analiz Janusza Piechocińskiego oraz fakt , że jego rzetelność tych analiz , jest jakby trochę determinowana „ punktem siedzenia „ .

Obecnie jest w opozycji i …

Ale gdy był wicepremierem :

http://www.money.pl/sekcja/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2015/piechocinski-o-budzecie-nie-mozemy-dac,238,0,1898222.html

i ... zwłaszcza ...

„Zwycięzcą, zdaniem szefa resortu gospodarki, będą ludowcy, którym w osiągnięciu wyniku podobnego jak w ostatnich wyborach samorządowych ma pomóc... telewizyjne show "Rolnik szuka żony".

To nie jest tekst z kabaretu , to www.money.pl , portalu WP !!!

Co do bloga J. Piechocińskiego na Onecie , to we wpisie pt. optymizm dochodowy w projekcie budżetu
nie odniósł się on ani do źródeł tych prognozowanych wzrostów wykonania planu dochodów , to znaczy na ile to będzie bezwzględny wzrost nowych obciążeń a na ile lepsza „ ściągalność „ dotychczas słabo egzekwowanych już istniejących od lat należności względem budżetu .

Na jakiej więc podstawie formułuje Pan sugestie , że nastąpi SKOKOWY wzrost obciążeń :

W związku z powyższym, mając na uwadze, że zawsze podatki płyną z prowincji do stolicy (a my to przecież prowincja) mam pytanie: Jak takie skokowe zwiększenie podatków wpłynie na nasz lokalny rynek?

Dla Pana jeszcze informacji , budżet państwa , to jest takie ekonomiczne „ ustrojstwo „ , że najpierw zbiera środki a póżniej , zgodnie z jakąś przyjętą "filozofią " je dzieli .

W tym sensie , może być tak , że „ nasz lokalny rynek „ dostarczy do centralnego budżetu / „ stolicy „ / mniej niż z tej stolicy otrzyma środków na realizację przyjętych przez stolicę celów.

I to musi Pan sprawdzić w GUS-ie .

I jeszcze jedno .

Takie niby ogólnie mądre stwierdzenia : „ …że „im mniej obciążeń, tym lepiej dla nas, lokalesów.
są tylko wtedy prawdziwe , gdy dotyczą NADMIERNYCH i NIEUZASADNIONYCH, ponad miarę / fiskalizm / zapędów państwa ,czyli im mniej nieuzasadnionych obciążeń …

Potrzeby np. bezpieczeństwa państwa mogą oznaczać np. wzrost wydatków na armię ,

Lokowanie budżetowych środków , niewypracowanych na biedniejszych , zaniedbanych obszarach też ma określony sens ekonomiczny i społeczny .

Robi to przecież także Unia Europejska !!!

Ma nadzieję , że nie chciałby Pan , żeby „ stolica „ i ten wstrętny PiS , powiedział Panu jako „ lokalesowi „ , że obniża Panu PIT do 10 % , ale Pan sobie sam utrzymuje policję i armię i sam broni „ lokalnego rynku „ ???

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-13 20:12

"Buniek @ 176.111.152.*
wysłany: 2016-09-13 15:28
Do AS @ 109.241.118.*: wypraszam sobie "niegrzeczne" odzywki "Nie bądź Pan "rura". "

Ojojoj!

Poczucia humoru Panbucek nie dał?

Proszę o listę tych wybitnych filmów!

Tylko tyle!

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-13 20:24

Buniek!

Bidaku!

Toś ty taki smutny?

"Popil, Poruhal, a Smutny. To byli trzej czechosłowaccy hokeiści!
(niezapomniana trójka czeskich hokejowych napastników : ‚Popil, Poruhal a Smutny‘ – NA 100% PRZEKRĘCONE. Na pewno istnieje tylko nazwisko „Smutný“."

Buniek:
"Szanowny panie Tomaszu dziękuję za odpowiedz i proszę o zwrócenie uwagi na to jak zachowują się niektórzy goście na pańskim blogu. W skali międzynarodowej podobnie zachowują się nasze tzw. patriotyczne media. Zaczyna się od drobnego np.: ”rura”, a w efekcie premier kraju zostaje „kartoflem”, jest wyśmiewana flaga i godło, a nawet nieszczęście dotykające cały naród."

Ja pierdziu!

Polska już przepadła!

Przeze mnie!

A na tytuły filmów czekam!Drodzy Panowie,

Trzymajmy poziom i nie zaniżajmy lotów.Proszę o nieużywanie zwrotów ad personam mogących ośmieszać lub obrażać.

Pole do dyskusji zawsze znajdziecie na moim blogu, ale...

Dziękuję,

Tomasz Żukiewicz

Buniek @ 176.111.152.*

wysłany: 2016-09-13 21:25

Do AS @ 109.241.118.* wypraszam sobie takie wyzwiska. Panie Tomaszu proszę o reakcję. Szanowny panie Widz @ 109.241.187.* jestem (po raz któryś) miło zaskoczony pańskim wpisem, bo jest nareszcie normalnym głosem w dyskusji. Co do moich obaw, to zauważyłem, że w roku obecnym (po zmianie rządu) jest w naszej okolicy mniej inwestycji. Sprawa GUSu : OK, sprawdzę za rok i się zobaczy. Co do PITu, to jak powtarzałem wielokrotnie PIS-PO jedno zło i obie partie rzeczywiście chcą aby ci lepiej zarabiający tyle właśnie płacili (i chyba tak im to po ulgach wychodzi). Biedni nie mają ulg, więc płacą więcej.


Drodzy Panowie,

Trzymajmy poziom i nie zaniżajmy lotów.Proszę o nieużywanie zwrotów ad personam mogących ośmieszać lub obrażać.

Pole do dyskusji zawsze znajdziecie na moim blogu, ale...

Dziękuję,

Tomasz Żukiewicz

Łukasz @ 176.114.239.*

wysłany: 2016-09-13 23:36

Dziękuję Ci Tomku, że napisałeś o filmie, o którym podobnie jak o tym, że głosowało się na PIS wielu woli milczeć. Spontanicznie wpadli my z seniorem Henrykiem do (naturalnie) "normalnego" a nie jakiegoś tam dziwnie "nowoczesnego" kina (cyt.) Ja, jak sądzę, podobnie jak sporo innych osób mam swoje nieustające odczucia związane z tą tragedią. Korzystając z okazji chętnie się podzielę dwiema prostymi choć nurtujących mnie myślami choćby po to by skonfrontować je ze zdaniem innych czytelników. Pierwsza sprawa to majstersztyk mediów w odwracaniu uwagi od wydarzenia i dochodzeń wyrażający się najdobitniej zalaniem stadionu narodowego strugami deszczu... jak widzisz coś takiego nie pamiętasz już o wzmiankowanym trotylu. Druga rzecz to ... łeb psa. Ów pies -taki Szarik w mojej subiektywnej wizji psim truchtem biegł z przywiązaną do tułowia kamerą przez okadzony dymem teren śmierci. Pies nagle dosłownie na moment obrócił łeb w stronę kamery. I tak na moment z boku ekranu było tę głowę widać. Nie pamiętam żeby na tym filmie było coś zaskakującego. Jednakże nigdy nie znalazłem go w sieci i to mi nie daje spokoju. Pozdrowienia


Łukaszu,
wiesz,że nie należę do milczących...
O rzeczach prawdziwie ważnych pisać nie można, by nie być posądzonym o wstecznictwo (trudno mieć własne zdanie wśród powielaczowych wzorców). Ja czasem wręcz boje sie pisać o tym, co mnie dotyka najbardziej, bo nie mógłbym znieść grubiańskiego, bezimiennego krytykanctwa. Może jeszcze nie dojrzałem do takich tekstów.
Nazywasz majstersztykiem to odwracanie uwagi i...masz rację, niestety. Żeby naprawdę wyrobić sobie zdanie na jakiś temat potrzeba dużo zdrowego rozsądku i sporo dystansu. Obu obecnie większości z nas brakuje. Albo jesteśmy za leniwi, albo...za głupi? Filmu z Szarikiem nie pamietam, ale jest tyle niewyjaśnionych kwestii, że nie pozwolę sobie odebrać prawa do uzasadnionej wątpliwości.
Ale może któryś z komentatorów zna ten filmik. Jeżeli tak proszę o komentarz.
Ukłony do zupy (pamiętasz ;)?)dla Seniora,
Tomek

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-14 07:03

Buniek @ 176.111.152.*
wysłany: 2016-09-13 21:25
"Do AS @ 109.241.118.* wypraszam sobie takie wyzwiska. Panie Tomaszu proszę o reakcję."

Oczywiscie!

Chamstwo AS-a należy tępić z całą surowością!

Dlatego też Panie Buniek:

AS przeprasza!

Z całego serca!

Niemniej jednak nadal proszę o listę filmów wartych obejrzenia!

Ale Panie Buniek!

"PIS-PO jedno zło"?

No! Pogratulować delikatności sformułowań!

Nie uraziłem Pana czasem?

AS @ 87.105.135.*

wysłany: 2016-09-14 11:45

Gospodarz:
"Trzymajmy poziom i nie zaniżajmy lotów."

Zgoda.

Jednakowoż:

Proszę o wskazanie używania przeze mnie zwrotów ad personam mogących ośmieszać lub obrażać.

Będęż zobowiązan. Albowiem do karcenia jestem przyzwyczajon.

Bo na listę filmów chyba się nie doczekam.


Ależ Asie,
nie muszę wskazywaćż niczegóż, albowiem sam wiesz jak uderzyć zacnie, żeby sladu nie zrobić, acz bolało żeby ;).
T.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-14 15:33

Szanowny Asie :
AS @ 87.105.135.*,wysłany: 2016-09-14 11:45
/ … / Bo na listę filmów chyba się nie doczekam.
Z pewną nieśmiałością pozwolę sobie wyrazić przypuszczenie , że może chodzić o jeden z wybitnych filmów :
1. Człowiek z teczki
2. Człowiek z motorówki skaczącej przez płoty
3. Człowiek z nadzie/ j /i
PS . To jest wprawdzie takie trochę „ Audiotele „ , ale nie przesyłaj recenzji żadnego z tych filmów Pocztą Polską , bo ta i bez tego ma od cholery innej roboty !!!Widzu, z tą PP to chyba od Friedmana Stefana?

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-14 16:12

Gospodarz:
"Ależ Asie,
nie muszę wskazywaćż niczegóż, albowiem sam wiesz jak uderzyć zacnie, żeby sladu nie zrobić, acz bolało żeby ;).
T."

Znaczy sie entelygientny jezdem?

Ale co by nie mówić:
Mnie tłukli od dzieciństwa, więc już nic nie czuję,
a na starość czasami zachowuję się jak niesforny Dyzio myśląc,
że wszyscy mają takie samo poczucie humoru jak ja.
Wot, siurpryz!

"Widz @ 109.241.187.*
wysłany: 2016-09-14 15:33
Szanowny Asie :
AS @ 87.105.135.*,wysłany: 2016-09-14 11:45
/ … / Bo na listę filmów chyba się nie doczekam."

Szanowny Widzu!
Cóż ja bym robił na tych jeleniogórskich potFORACH blogowych,
gdyby mnie tu nie było! Nuuudy panie!

No czasem jakaś potRAWA (blus) przyprawiona Widzowa albo i Minotaurowa
i poza tym głód i nędza!
Z mojej perspektywy oczywiście subiektywnej!

Chętnie bym napadł na Minotaura, ale pozwoli to?
No to co mam robić?
Tolerować takie walnięcia obuchem jak
"PIS-PO jedno zło"?
No, ale jak taki bolesny jestem że aż
"sam wiem jak uderzyć zacnie, żeby śladu nie zrobić, acz bolało żeby..."
No to do mysiej dziury pójdę cheby. Czy cóś.

Albo oglondne se arcydzieło pt.
"Człowiek z teczki, co w motorówce zmoczył se majteczki"
Ahoj!
Nigdy nie wiem jakie "u" wstawić.Uśmiałem się, dziękuję :)
T.

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-14 21:06

Tak Panie Tomaszu z tym PP - to Stefan Friedman .

Polecam jeszcze jego / czyżby tylko jego ? :) / :

Pisze człowiek ambitnie, a tu przychodzi prostak i wszystko rozumie. To jest ewidentna bezczelność!

Widz @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-09-14 22:34

PS . Przepraszam Panie Tomaszu za trochę „ prywaty „.

Czy ktoś , kto podobnie do mnie lubi Friedmana i jego humor , zna materiał , którego nie mogę odnaleźć w sieci ?

Chodzi mi o jego długi monolog / Opole ? / w którym długo , z kalkulatorem w ręku , udowadniał ,że Święty Mikołaj nie istnieje , bo ilość dzieci , odległości , krótki czas / jedna noc / na dostarczenie prezentów , sanie zaprzężone w renifery itd..

A skoro Św. Mikołaj nie istnieje , to w konkluzji stwierdził , że i Finlandia wtedy nie istnieje a zakończył „filozoficznie” : „ A jak nie ma Finlandii a pić się chce ? „

Jeżeli ktoś ma linka do tego , to proszę …

Jasnowidz @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-09-14 23:42

Zabili ich ja To wiem :( zacytuje najważniejsze osoby w Państwie ) ,,jeszcze dorżniemy Watachę "

Członek kodu @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-09-15 00:44

Pan Prezydent otworzył dziś ośrodek dla psychicznie chorych w Jeleniej Górze , zgadnijcie ? Kto tam bedzie umieszczany ? Obywatele poprzez sądy 3 władzę ... Prawda Panie Prezydencie Zawiła ? Zrobimy ośrodek pełny obarczy każdego w nim winą PIS . Kto tam trafi ?

Łyżka Wody @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-09-15 00:58

Co Panie Tomaszu .Zdziwiony Pan . Cała Jelenia Góra siedzi na mieniu , reprywatyzacji , na ziemiach , Przesiedlonych , teraz trzeba mieszkańcom wszystko odbierać i do psychiatryka ich umieszczać bo się bedą zabijali jak Niepoczytalni , do sądu wyrok kapturowy , mienie zabrane , samobójca albo warjat ? Stracił wszystko uzasadnienie tylko napisac trzeba :)

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2016-09-15 06:28

@ 188.29.164.*
wielu imion napisał:

"Pan Prezydent otworzył dziś
ośrodek dla psychicznie chorych w Jeleniej Górze..."

Celwiskoza nadal działa?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: