Kilka słów o mnie

Jestem zwolennikiem sportowego wychowania dzieci i młodzieży.

Podziel się z innymi

| |

Dwóch papieży, czyli jak niemożliwe staje się możliwe

2019-12-24 11:13
Zastanawiając się nad tym, co mogę poprawić w ten adwent doszedłem do wniosku, że najlepiej poprawić siebie. Wiele błędów, nie tylko językowych, wskazali mi komentatorzy stali i przygodni. Zatem obiecuję poprawę w postrzeganiu przeciwników. Tak naprawdę inspiracją do tego jest czytana przeze mnie po raz kolejny książka "Zapiski więzienne" kard. S. Wyszyńskiego. Pisał dużo o wrogach, którzy nie pałali do niego miłością, a między innymi napisał tak 6 stycznia 1954 roku:" Dziwna jest sprawa z tymi Herodami. Gdy przesadzą w swej nienawiści, stają się apostołami sprawy która zwalczają" I wcale nie trzeba szukać wokół, wystarczy w sobie... Drugim przyczynkiem do całorocznego rachunku sumienia jest tekst jednego z tegorocznych przemówień papieża Franciszka, do biskupów, w którym porównuje głos złego biskupa (chrześcijanina) do szczekania psa.

A mniej poważnie, ale niezwykle poruszająco natchnął mnie film pt:"Dwóch papieży". Wprawdzie początek filmu to informacja, że jego scenariusz oparto na faktach, co nie jest zgodne z prawdą. Wymowa filmu jest kapitalna: oto dwóch ludzi o zupełnie innych usposobieniach i manierach teologicznych, nieomalże dwóch adwersarzy, staje się prawdziwymi przyjaciółmi. Okazuje się, że nawet bariery, wydawałoby się, nie do przebycia mogą stanowić początek wspaniałego porozumienia. Słyszałem już głosy oburzenia dotyczące tego obrazu, bo "zafałszowuje prawdę". To nie Ewangelia, to przede wszystkim wytwór wyobraźni Anthony'ego McCartena. Dla mnie, ale jestem przekonany, że dla wielu odbiorców jest to inspirujący przekaz tego, jak niemożliwe staje się możliwe. Czy mamy szansę zacząć nareszcie mówić ze sobą po ludzku ? Mam bożonarodzeniową nadzieję, że tak :)!

https://natemat.pl/294649,jak-franciszek-zostal-papiezem-kulisy-w-filmie-dwoch-papiezy-na-netflixDla Państwa niech Boże Narodzenie będzie spełnieniem adwentowych oczekiwań: pełne radości z narodzenia Pana, spotkań świątecznych, pokoju i miłości a przede wszystkim zgody. A Nowy Rok niech przyniesie nowe, myśli, plany i zamiary i ich spełnienie. Serdecznie pozdrawiam, Tomasz Żukiewicz


Komentarze

Rafał Piotr Szymański @ 37.120.148.*

wysłany: 2020-01-01 20:10

Obejrzałem ten film. Zastanawiam się, jak Papież, który dziś jest ikoną lewicowej strony Kościoła, liberalizacji i otwarcia na LGBT mógł współpracować z zbrodniczą prawicową juntą, której doradcami byli eks naziści zbiegli do Ameryki Południowej? To nie jest spójny obraz...

Rafale,
może i nie jest spójny, ale prawdę mówiąc, wolę papieża, który otwarcie mówi o swoich grzechach i nie oczekuje za to pochwały.
Dla mnie jest on zaczątkiem zmian, które musza dotknąć Kościół, bo inaczej...
Pozdrawiam,
Tomek

Schengen @ 178.235.102.*

wysłany: 2020-01-04 02:13

Ja opieram się na faktach, a te niestety po zachłyśnięciu się i narodowym polskim i ogólnoświatowym (po polityce otwartości pewnej) nie pozwalają na bezgraniczy szacunek dla CZŁOWIEKA, który tolerował pedofilię i przekręty finansowe. Kościół się wypalił. Od samej góry przez piętro pierwsze po sam dół ( na świecie, a w Polsce to jeszcze dwa pokolenia). To co skasowano w Amerykach (biednych) i na zachodzie Europy, działa w Rydzykowie, gdzie pedofili przenosi się do nowej parafii a na polityczność radia przymyka się oko.

Także sam widzisz Drogi Komentatorze, jak głębokie może być moje zranienie tą sytuacją ze wszystkimi jej konotacjami. W obecnej formie Kościół albo zmieni się dogłębnie tzn. zrezygnuje z obecnych sztywnych reguł duszpasterskich, albo... trzeba będzie budować go od nowa.
Tomasz

Schengen @ 178.235.102.*

wysłany: 2020-01-04 02:18

CD...
wychowałem się w tej religii, ale teraz się tego brzydzę.
Owszem. Szanuję prostą wiarę, ale sorry... I żeby przyszło tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów... to żaden co go zakneblił episkopat ... niesprawi by mnie oszukał opat.


Mam nadzieję, że tuwimowa przepowiednia jednak się nie sprawdzi.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2020-01-04 13:00

Panowiu Pe Ka do sztambucha.
Niech nie wybucha.
Do ostatniego wpisu koment.
"04.01.2020, sobota - zagrywka Schetyny"

Klapa Grzesia będzie klęską wszystkich Polaków?
O moiściewy! Już płaczę nad marną klęską mą!

"Karbowy nigdy nie będzie charyzmatycznym przywódcą.
Nie widzi, że swoimi "zagrywkami", brakiem programu oraz umiejętności rozmowy z Polakami gra na PiS."
UMIEJĘTNOŚĆMI. A może i dobrze!

Grześ karbowym?
O ja cię nie mogę!
Aleć jednako słusznie waść prawisz!

"Uważam, że Jarosław Kaczyński jest urodzonym wodzem,
tylko szkoda, że realizuje tak szkodliwy dla Polski program."

Szkodliwy.
Kto z tych gierojów po drugiej stronie barykady...
Ale o co tu pytać!
Gabinet cieni leży PO KO tem.

Szkodnik! Szkodnik ten Kaczor! Może jeszcze naród się obudzi
i na prezydenta RP wybierze... Hołownię?
O babciu! Toż tylu kandydatów!
Przebierać! Jak w ulęgałkach!
Zgniłych do cna.

Tekst dam też do Żukiewicza Tomasza.
Z podzięką.
A co! Ma się marnować?


Ja, Żukiewicz Tomasz herbu Korwin cisze się, że powyższy tekst znalazł się tutaj :)

Wieńczysław @ 5.173.235.*

wysłany: 2020-01-04 15:38

"Zastanawiam się, jak Papież, który dziś jest ikoną lewicowej strony Kościoła, liberalizacji i otwarcia na LGBT mógł współpracować z zbrodniczą prawicową juntą"

A ja się zastanawiam, jak Pan, który jest dziś ikoną jeleniogórskiego liberalizmu i otwarcia na LGBT, mógł współpracować z pisowską autorytarną władzą o narodowo-socjalistycznym programie, której prominentnymi przedstawicielami są komunistyczni prokuratorzy i byli członkowie PZPR?


Panie Wieńczysławie,
To ciekawe pytanie. Nie odpowiem na nie. Może p.Rafał się ustosunkuje sam?
Mogę powiedzieć, że jest jedną z nielicznych osób na które mogłem liczyć w chwilach zwątpienia.

Pozdrawiam
Tomasz Żukiewicz

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2020-01-06 23:47

Panie Wieńczysław podoba mi się ta definicja obecnych rządów! Każdy przedstawiciel opozycji powinien używać słów: "pisowska autorytarna władza o narodowo-socjalistycznym programie, której prominentnymi przedstawicielami są komunistyczni prokuratorzy i byli członkowie PZPR?".
Bardzo jestem ciekaw na czym polega "jeleniogórskie otwarcie na LGBT"?


Szanowny Panie Buńku,
niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie, a spekulować nie będę, bo sam jestem z tych, którzy widzą temat jednostronnie.
Może któryś z Komentatorów przyjdzie nam z pomocą?
Tomasz

Wieńczysław @ 5.173.245.*

wysłany: 2020-01-10 19:58

"Bardzo jestem ciekaw na czym polega "jeleniogórskie otwarcie na LGBT"?"

Na tym: http://szymanski.jg24.pl/?txt=610


Nie wiem...
Tomasz

Grzesiek Bogdański @ 83.26.179.*

wysłany: 2020-01-14 17:09

A ja się zastanawiam jak Rafał Piotr Szymański może się wypowiadać w jakimkolwiek temacie dotyczącym moralności? Żałosne


Śpiewać każdy może ;)
T.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: