Kilka słów o mnie

Jestem jeleniogórzaninem od urodzenia. Zwolennikiem sportowego wychowania dzieci i młodzieży.

Podziel się z innymi

| |

A w Karkonoszach serce-kilka słów o Elżbiecie Śnieżkowskiej-Bielak

2012-10-19 17:36
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie. Elżbietę znam od dawien dawna. Mieszkała w Cieplicach, gdzie spotykaliśmy się od czasu do czasu w związku z przynależnością do Oazy – ruchu kościelnego gromadzącego ludzi chcących pogłębiać swoją wiarę. Nie wiedziałem wtedy, że Elżbieta pisze od dziecka. Przeżyłem wyprowadzkę jej rodziny na Górny Śląsk, ale tam jakoś się nie zmieścili. Zatęsknili do Karkonoszy, gdzie serce zostawili, grupę przyjaciół. Udało im się powrócić, ale zamieszkali już w Gryfowie Śląskim, gdzie dorastali Joasia i Grzegorz.

Elżbieta, polonistka z wykształcenia i pisarka z wyboru, pisze dla dzieci i dorosłych. Z przyjemnością przeczytałem książkę, zbiór opowiadań : „A w Karkonoszach serce”, przeczytałem również jej poezję i opowiadania dla dzieci, wspaniałe! Jak każdy autor, nasza rodzima autorka ma kłopoty z wydawaniem swych dzieł. Wydawnictwa wymagają wkładu własnego, a tym oczekiwaniom może sprostać jedynie wsparcie sponsorów. Oczywiście zaraz pewnie usłyszę, że nie czas teraz na poezję i książki dla dzieci, ale w odpowiedzi pokażę zafascynowane bajkowymi Hutosiami buzie maluchów i łzy w oku czytających dorosłych.

W swoim dorobku autorka ta ma również książki dydaktyczne z dziedziny polonistyki. Minister Kultury uhonorował ją odznaką „Zasłużona dla Kultury Polskiej”. Gdy czytam jej utwory, mam świadomość, że prawie w ogóle jej nie znam. Jej pisarstwo zawiera to wszystko, czego na co dzień nie sposób dostrzec w osobie, którą niby się zna od lat. Swoją twórczość promuje przez stronę www.sniezkowska.pl.

W naszym regionie mamy sporo utalentowanych ludzi, wybitnych osobowości, ale nie wykorzystujemy tego potencjału. Burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik mówi o niej „Ambasador Gryfowa”, a kto jest ambasadorem Jeleniej Góry?

Komentarze

Elżbieta @ 83.1.144.*

wysłany: 2012-10-19 19:28

Dziękuję Tomku. Jestem wzruszona i czuję się tym tekstem zaszczycona.

No jak @ 213.238.89.*

wysłany: 2012-10-19 23:26

Maja:)

jak to kto? @ 78.8.45.*

wysłany: 2012-10-20 00:02

rowerowy brat bliźniak.

cdr @ 83.26.157.*

wysłany: 2012-10-20 16:40

Jak w bajce znajdzie się miejsce dla pingwina łączącego się w parę z innym pingwinem i wychowującego potomka, to autorka uzyska dofinansowanie LGBT. I jeszcze lektura okaże się przymusowa w przedszkolach! A póki co, kiedy nie ma bohatera-geja, niestety musi radzić sobie sama z wydaniem swoich opowiadań :-(

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: