Kilka słów o mnie

Jestem jeleniogórzaninem od urodzenia. Zwolennikiem sportowego wychowania dzieci i młodzieży. Współpracuję z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych na niwie rewalidacji osób niepełnosprawnych i społecznie wykluczonych.

Podziel się z innymi

| |

Ja jestem Polak, a Polak to wariat

2012-11-09 18:49
Oj, nie lubię listopada.
Zbliża się nieuchronnie zima. Ta zbliżyła się do mnie aż nadto kładąc mnie do łóżka z grypą dokładnie we Wszystkich Świętych. Same smutki: smutne groby, smutna też nasza szara rzeczywistość- strasznie epatuje tą szarzyzną. I jeszcze 11 listopada, dostałem zaproszenie na podniosłe uroczystości. Znów takie koturnowe, pompatyczne, pełne patosu i hipokryzji. Brrr! W samej Warszawie odbędą się cztery manifestacje. Od teraz nie mogą już odbywać się w tym samym miejscu jednocześnie. Ależ to sprytne. Ba, genialne! Rozdzielić, aby nikt się pogryzł, nie rozwalił łba „bejsbolem” i nie zapalił na cześć Ojczyzny auta TVN-u.

Przygnębił mnie również profesor Zbigniew Brzeziński. To co mówi o polskiej demokracji nie jest zbyt pochlebne. A raczej, to co mówi o wykonujących mandat przedstawicielach narodu. No nie, zaraz! – przecież on tak o naszych przedstawicielach. Bo z mównicy przewodniczący Ruchu Palikota wsadza do więzienia tych z prawej. Rządzący chcą wysłać lidera opozycji tam gdzie diabeł ma młode. Ci z lewej ( i to było nawet śmieszne) ustami byłego premiera deklarują chęć dalszego poprowadzenia narodu do Unii również monetarnej. I to wszystko w konwencji przesłodkiej uprzejmości w stylu Dudka („Oni mogą Panu Majstrowi skoczyć tam, gdzie pan może Pana Majstra w dupę pocałować”). Poeta Leśmian kiedyś zauważył: „Szczęście przyszło. Czemuż nam tak smutno”. Właśnie! Dlaczego więc niepodległość chcemy zawoalować trupim jadem. Bo to nasz najlepszy towar eksportowy. I nasze jedyne w swoim rodzaju obchody Święta Niepodległości trzeba nam opatrzyć godłem „Teraz Polska!”.

A ja na przekór, chciałbym zasmakować trochę amerykańskiej radości, nie tego wiecznego sypania soli na rany i popiołu na głowę. Chciałbym nie udawać smutku, bo tak wypada i fetować niepodległość mojego Kraju. Wywiesić flagę chcę z uśmiechem na ustach i zrobię to!

Boże, kto powiedział, że wariat to fajny gość!!!

Komentarze

rep @ 78.88.146.*

wysłany: 2012-11-09 21:32

Warunek jest tylko jeden. Polska musi być niepodległa a nie przekazana ze wschodniego do zachodniego sojuza. I z czego tu się cieszyć ? Z biedy, nędzy i oszustw na szczytach władzy?

Ktoś powiedział, że jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było.
Zatem, mimo tej powszechnej zgnilizny trzeba iść naprzód i nie dać się!
Uśmiechu, mimo wszystko, życząc pozdrawiam serdecznie.

Tomasz Żukiewicz

Marcin Kaflik @ 31.175.74.*

wysłany: 2012-11-09 21:41

A ciesz się z tego że gadasz po naszemu - i nikt Ci nie broni. I żaden sąsiad - czy to ze wschodu czy z zachodu nie powtórzy za Tobą "W szale skrzypkli trzy strzaskał mistrz, trzasnął drzwiami wszak zgrzyt mu zbrzydł. Przecież sprzęt przestał brzmieć, przez przypadek starzec szczezł, w szale pogryzł żółty strzęp, przy użyciu sztucznych szczęk." Ciesz się z biało-czerwonej nad głową i orła w koronie. Ciesz się chamie - bo tylko od Ciebie zależy twój złoty róg i czapka z piór. Wywieś flagę, pozdrów sąsiada i bądź dumny że jesteś Polakiem.

Bogusław Janczyński @ 83.27.219.*

wysłany: 2012-11-09 21:41

Świetny tekst, Tomku :) Na szczęście system funkcjonuje, nie mamy się o co martwić ;) http://www.youtube.com/watch?v=TOFyl4JIxkU

Dzięki Bogusławie.
Ja już też bym nie przeszedł tej weryfikacji, ale trudno- jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził.
Pozdrawiam
Tomek

Paweł Kucharski @ 78.8.43.*

wysłany: 2012-11-10 01:11

Zapomniał Pan dodać, że ci z prawej chcą zmiany rządu i natychmiastowego osądzenia winnych "zbrodni smoleńskiej".
Co to jest owa zbrodnia? Czy miała miejsce? Kto jest zbrodniarzem? Gdzie dowody?
Oj coś stronniczo się drogi Pan zachowuje, ale swoich fanów (co widać po wpisach) ma.

Oj tam, oj tam. Zapomniałem, tak, ale od czego jest kolega po blogu, jak nie od tego, aby w porę przypomnieć.
Zresztą, coś mi się zdaje, że nadrobił Pan ten brak w swoim tekście o zbrodniarzach?
W każdym bądź razie, polecam się łaskawej pamięci i dalszym życzliwym korektom.

Tomasz Żukiewicz

p.s. Ale tymi fanami to mnie Pan trochę wystraszył!

Paweł Kucharski @ 78.8.43.*

wysłany: 2012-11-10 01:13

Aha. W Warszawie odbędzie się 11 demonstracji, bo to 11.11.

A może to ta grypa?

Mam nadzieję, że to nie ta sama, która mnie męczy...
Tomasz Żukiewicz

jA @ 83.8.249.*

wysłany: 2012-11-10 11:33

dobre

Paweł Kucharski @ 78.10.98.*

wysłany: 2012-11-10 21:09

Miło się z Panem dyskutuje, a to (zapraszam do wpisów pod moimi tekstami) nie jest częstym w JG zjawiskiem.

Cieszy!

Pozdrawiam

J. @ 78.10.99.*

wysłany: 2012-11-10 23:32

A ja cieszę się tak zwyczajnie, po polsku, a nie po amerykańsku. Bo uważam, że my też umiemy i w dziedzinie tej radości i dumy narodowej mamy piękne tradycje. Musimy tylko sobie nawzajem nieustannie przypominać, że ci panowie pieniacze "na górze", to nie cały kraj. Jest przecież jeszcze wielu- takich, którzy są dumni z narodowej tradycji i historii, nie tryskają jadem, tylko w cichości robią swoje, a naprawę świata rozpoczynają od siebie samych. Znam takich, codziennie ich spotykam. "A to Polska właśnie".
Flagę już wywiesiłam. Wszystkim życzę radosnego świętowania.

Poznaniak @ 178.37.216.*

wysłany: 2012-11-11 09:33

Zapraszam do Poznania :D M dzis bawimy sie w święto Św. Marcina, jemy rogale Marcińskie i świetujemy wcale nie "koturnowo" :)


Ha, znam ja ci ich smak, bo otrzymałem kiedyś jednego takiego od Pani Beaty, Wielkopolanki rodem. Są pyszne i skłaniają do radości!
Pozdrawiam.
Tomasz Żukiewicz

super @ 37.128.4.*

wysłany: 2012-11-11 17:38

tu jest jeden marcin co rozdaje rogale 11 listopada, zaczal w kampanii wyborczej, teraz robi to jako prezydent, jak sadze faktura za wypieki trafia do urzedu miasta, obym sie mylil...

ps: sens mojej wypowiedzi jest taki, ze po takiej reklamie poznaskiego swieta przez jeleniogorzanina, kawalek tego pieczywka nie przeszedlby mi przez gardlo...

Poznaniak @ 178.37.216.*

wysłany: 2012-11-11 18:07

do super @ 37.128.4.* - ja mówie o PRAWDZIWYCH rogalach i Święcie a nie propagandowym "ersatzu" :)

kubazżeroma @ 77.254.104.*

wysłany: 2012-11-12 18:36

Co Pan pisze ?! Przecież na czele z Prezydentem odbył się radosny marsz tysięcy Polaków, bez podziału na wyznanie polityczne... :) A tak poza tym to ponoć w żeromie-ZSO, rano był cyrk z szatniami - przez numerki do odzieży i szatni był zapchany cały parter i uczniowie się spóźnili na lekcje, wygląda na to, że młodzi będą strajkować codziennie rano :)

Drogi Panie Jakubie!
Teraz już wiem, na czym polega afera numerkowa, bo doniosły o tym "Nowiny Jeleniogórskie". Jestem absolwentem Mechanika, a za moich czasów mieliśmy własne szatnie zamykane przez dyżurnego na klucz. Kłopoty pojawiały się wtedy, gdy dużurny ulotniwszy się jak kamfora zostawiał nas przed ich drzwiami. Może trzeba zasugerować to rozwiązanie (ułomne wprawdzie) szkolnej dyrekcji jako alternatywne?
Ze szkolnym pozdrowieniem-
Tomasz Żukiewicz

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: